avatar

REDAKCJA

[email protected]

2016-07-30 23:43:44

opolskie

Policjant skasował radiowóz podczas wyprzedzania. Został... pouczony.

Policjant skasował radiowóz podczas wyprzedzania. Został... pouczony.

Kategoria Wypadki policyjny pościg Polskie Drogi    Region Śląskie    Data utworzenia 2022-11-25 22:03:31    Oglądany 1129

avatar
Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem policyjnego radiowozu doszło w samym środku dnia w Raciborzu. Jadący na pilną interwencję policjanci poruszali się ulicami miasta na sygnałach. W pewnym momencie kierujący radiowozem funkcjonariusz zdecydował się na wyprzedzanie ciągu samochodów i po chwili uderzył w skręcającą w lewo śmieciarkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało i zdarzenia zakwalifikowano jako kolizję drogową a winnym jej spowodowania uznano policjanta. Ten nie otrzymał jednak mandatu a jedynie został... pouczony.

18-latek rozbił audi na drzewie. Zginęła 13-letnia pasażerka.

18-latek rozbił audi na drzewie. Zginęła 13-letnia pasażerka.

Kategoria Wypadki policyjny pościg Lublin    Region Lubelskie    Data utworzenia 2022-11-23 21:08:39    Oglądany 1960

avatar
Do tragicznego wypadku drogowego doszło w miejscowości Bieniów w gminie Rejowiec. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi 18-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła jadąca z nim 13-letnia pasażerka. Kierujący z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

To 18-latek rozbił luksusowe audi RS e-tron GT. Robił... jazdę próbną.

To 18-latek rozbił luksusowe audi RS e-tron GT. Robił... jazdę próbną.

Kategoria Wypadki Gdańsk    Region Pomorskie    Data utworzenia 2022-11-08 13:13:29    Oglądany 28965

avatar
O wypadku luksusowego audi RS e-tron GT wartego ponad pół miliona złotych pisaliśmy już 2 dni temu. Wtedy nie były jednak znane szersze okoliczności zdarzenia. Przypomnijmy na jednej z ulic Gdańska samochód wypadł z drogi, dachował i uderzył w drzewa. Kierowcą okazał się... 18-latek, który wziął samochód z jednego z salonów na jazdę próbną. Jak informuje policja, mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą podczas wyprzedzania, nie dostosowując prędkości do warunków na drodze, co doprowadziło do wypadku. 18-latkowi nic się nie stało - otrzymał 1500 złotych mandatu.

Wypadek Audi RS e-tron GT za ponad pół miliona złotych. Z auta niewiele zostało.

Wypadek Audi RS e-tron GT za ponad pół miliona złotych. Z auta niewiele zostało.

Kategoria Wypadki Polskie Drogi Gdańsk    Region Pomorskie    Data utworzenia 2022-11-06 10:15:09    Oglądany 9541

avatar
O naprawdę dużym szczęściu w nieszczęściu może mówić kierowca ekskluzywnego audi RS e-tron GT, który w sobotę rozbił się na ulicy Spacerowej w Gdańsku. Mimo, że samochód, który dachował i uderzył w drzewo został skasowany, to on wyszedł z wypadku jedynie z niegroźnymi obrażeniami. Na tę chwilę nie są znane szczegółowe okoliczności zdarzenia - wiadomo, że na łuku drogi samochód wypadł z jezdni, dachował i uderzył w drzewo. Wszystko wskazuje więc, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. A być może także niedostosowanie kierowcy do pojazdu...

12-latek zamknął matkę w domu, ukradł jej samochód i zawiózł siostrę na randkę

12-latek zamknął matkę w domu, ukradł jej samochód i zawiózł siostrę na randkę

Kategoria dziwne Polskie Drogi Lublin    Region Lubelskie    Data utworzenia 2022-11-03 18:50:10    Oglądany 2687

avatar
37-letnia kobieta zadzwoniła na policję informując, że jej 12-letni syn zamknął ją w domu i kradnąc klucze od samochodu, odjechał nim. Jak się okazało, chłopca do wybryku namówiła jego 16-letnia siostra, która chciała, żeby brat podwiózł ją na spotkanie ze znajomym. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu, jednak w międzyczasie matce udało się dodzwonić do dzieci - gdy te dowiedziały się, że szuka ich policja, szybko wróciły do domu. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny. Kiedy emocje opadły, matka nastolatków z rozbrajającą szczerością wyjaśniła mundurowym, że tak naprawdę była całkiem spokojna, bo uważa, że jej 12 letni syn „jeździ samochodem lepiej od niejednego dorosłego”.

32 500 zł grzywny dla pirata drogowego. Uciekał bez prawka, padły strzały!

32 500 zł grzywny dla pirata drogowego. Uciekał bez prawka, padły strzały!

Kategoria Wypadki policyjny pościg Polskie Drogi    Region Śląskie    Data utworzenia 2022-01-18 11:58:54    Oglądany 11341

avatar
32-letni kierowca audi na długo zapamięta swoją ucieczkę przed śląskimi policjantami. Do zdarzenia doszło 11 stycznia tego roku, około 22.00 w Jastrzębiu-Zdroju. Policyjni wywiadowcy chcieli zatrzymać do kontroli audi z papierową tablicą rejestracyjną. Wtedy kierowca osobówki zaczął uciekać. Wtedy rozpoczął się pościg, trwający przez kilka miejscowości, podczas których pirat drogowy łamał szereg przepisów - m.in. jadąc pod prąd, nie stosował się do znaków i zajeżdżał drogę policjantom, uszkadzając przy tym 2 radiowozy. Jak się okazało, mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W pewnym momencie funkcjonariusze użyli broni i zatrzymali audi. Samochodem oprócz kierowcy jechał 32-letni mężczyzna poszukiwany do sprawy rozboju oraz 19-letnia kobieta. W audi znaleziono m.in. broń gazową, pałkę teleskopową i narkotyki. Kierowca i jego pasażer decyzją sądu trafili do aresztu tymczasowego. Na 32-latka nałożono grzywnę grzywnę w kwocie 32 500 zł. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Przełom w sprawie wypadku B. Szydło? Oficer BOR: Składaliśmy fałszywe zeznania.

Przełom w sprawie wypadku B. Szydło? Oficer BOR: Składaliśmy fałszywe zeznania.

Kategoria Wypadki Polskie Drogi    Region Małopolskie    Data utworzenia 2021-12-17 10:53:11    Oglądany 6334

avatar
Piotr Piątek, były oficer BOR, który w 2017 roku brał udział w wypadku z udziałem rządowej limuzyny wiozącej Beatę Szydło i fiata seicento, zmienił zeznania w sprawie i twierdzi, że zarówno on, jak i inni funkcjonariusze składali w tej sprawie fałszywe zeznania. Informację taką podała Gazeta Wyborcza. Chodzi głównie o to, czy gdy doszło do wypadku kolumna poruszała się na sygnałach uprzywilejowania. Przypomnijmy, do wypadku doszło 10.02.2017 roku w Oświęcimiu. Składająca się z trzech pojazdów kolumna Biura Ochrony Rządu wyprzedzała fiata seicento, którego kierowca ustąpił pierwszeństwa pierwszemu z pojazdów, po czym zaczął skręcać, zajeżdżając drogę limuzynie z Beatą Szydło. Chwilę później audi uderzyło w drzewo. Od samego początku wielu świadków, jak i kierowca fiata, twierdziło, że kolumna poruszała się jedynie na sygnałach świetlnych, ale bez sygnałów dźwiękowych. Przypomnijmy, że w lipcu 2020 sąd pierwszej instancji za winnego spowodowania wypadku uznał kierowcą fiata seicento.

Ciężarówka uderzyła w kosz podnośnika. 2 osoby zostały ranne.

Ciężarówka uderzyła w kosz podnośnika. 2 osoby zostały ranne.

Kategoria Wypadki Polskie Drogi    Region Śląskie    Data utworzenia 2021-12-14 19:24:44    Oglądany 4487

avatar
Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło przed południem na drodze krajowej nr 11, w miejscowości Glinica w województwie śląskim. Kierujący samochodem ciężarowym uderzył w kosz podnośnika, prowadzącego prace drogowe. Jak poinformowali strażacy, w wypadku ranne zostały dwie osoby.

Poranny wypadek w Warszawie. Taksówka wylądowała na torowisku.

Poranny wypadek w Warszawie. Taksówka wylądowała na torowisku.

Kategoria Wypadki Polskie Drogi Warszawa    Region Mazowieckie    Data utworzenia 2021-12-12 13:26:49    Oglądany 6046

avatar
Do zderzenia się trzech samochodów osobowych doszło chwilę po 4.00 rano na ulicy Grójeckiej w Warszawie. Jak informuje Wawa Hot News 24, zderzyły się ze sobą toyota, skoda i forda, a w wyniku zderzenia skoda wylądowała na barierkach ochronnych na torowisku. - Jak przedstawił kierowca skody w rozmowie z naszym fotoreporterem, jego auto uderzone zostało w tył przez toyotę. Skoda oraz toyota oklejone jak taksówki, a ich kierowcy to obcokrajowcy - informuje WHN 24. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Miał 43 kolizje w ciągu 4 lat. Policjanci 'nabrali podejrzeń'.

Miał 43 kolizje w ciągu 4 lat. Policjanci 'nabrali podejrzeń'.

Kategoria Polskie Drogi Kielce    Region Świętokrzyskie    Data utworzenia 2021-12-08 14:46:04    Oglądany 6065

avatar
24-letni kierowca z Radomia w ciągu ostatnich 4 lat brał udział w 43 kolizjach na terenie Kielc. Zdaniem policjantów, mężczyzna jeżdżąc kilkoma samochodami, miał doprowadzać celowo do kolizji z innymi samochodami - m.in. błędnie sygnalizując manewry na drodze czy nagle przyspieszając. W ten sposób doprowadził do wypłat odszkodowań o łącznej kwocie 170 000 złotych. Po przeanalizowaniu sprawy, 24-latek został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i spowodowania zdarzenia, będącego podstawą do wypłacenia odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Decyzją prokuratora został objęty dozorem, musi wpłacić poręczenie majątkowe oraz ma zakaz opuszczania kraju. Niebawem stanie przed sądem, grozi mu do 8 lat więzienia.

Pogromcy piratów